It was a big weekend for the Sutherland Shire Netball Association with 64 grand finals played on Saturday.
Storm took out the senior A1 decider, downing Taren Point 43-26.
Leader photographer John Veage was there to snap some of the action.
2016 Sutherland Shire Netball Association grand final results:
Under-10s A: BRNC 1 16-18 Sharks 1
Under-10s B2: Falcons 1 18-8 Connells Point 3
Under-11s C1: Jannali 3 23-12 St Caths 2
Under-12s AR: Menai 1 28-23 Sharks 2
Under-13s A: Joeys 1 40-32 BRNC 1
Under-13s B2: Bosco 1 24-22 Joeys 3
Under-13s B3: Gymea 3 28-20 Magpies 3
Under-14s A2: Thistles 2 37-19 Jannali 1
Under-16s A3: BRNC 3 20-35 Joeys 3
Under-10s AR: Menai 1 15-18 Connells Point 1
Under-10s B3: Eagles 2 8-15 Eagles 3
Under-11s A: BRNC 1 39-37 Eagles 1
Under-11s B2: Comets 1 16-18 Gymea 3
Under-11s B3: Magpies 2 16-14 Flames 1
Under-12s B1: Joeys 2 26-19 Sharks 3
Under-13s B1: Menai 1 32-30 BRNC 2
Under-14s A1: Thistles 1 32-30 Gymea 1
Under-14s B2: Gymea 4 24-15 Jannali 2
Under-16s A2: Thistles 3 16-33 Thistles 2
Under-16s B1: BRNC 4 27-31 Gymea 4
Under-16s B3: Falcons 3 40-24 Sylvania 4
Under-16s C1: Eagles 4 17-33 Joeys 6
Under-10s B1: Zircons 1 23-21 Bosco 1
Under-10s C1: RSL 2 v Falcons 2 (joint winners)
Under-11s AR: Connells Point 1 15-12 Jannali
Under-11s B1: St Caths 1 21-20 Zircons 1
Under-12s A: Gymea 1 35-24 Connells Point
Under-12s B2: Connells Point 3 13-15 Magpies 1
Under-13s AR: Sharks 2 34-37 Flames 1
Under-13s C1: BRNC 3 24-20 Greenpoint 1
Under-14s B1: Flames 1 48-31 Sharks 2
Under-14s C1: Thistles 3 52-26 Joeys 2
Under-16s A1: Sharks 1 54-21 Thistles 1
Under-16s A4: Falcons 1 34-23 Gymea 3
Under-16s B2: Sharks 3 43-46 Menai 2
Under-18s Div 1: Connells Point 1 48-24 Falcons 1
Under-18s Div 3: BRNC 2 43-37 Eagles 1
A1: Storm 1 43-26 Taren Point 1
A3: Gymea 3 33-36 Magpies 5
A5: BRNC 2 44-30 Eagles 2
B2: BRNC 3 44-39 Thistles 3
B4: Magpies 9 25-27 Falcons 2
B6: Connells Point 3 19-21 Menai 6
B7: Falcons 3 34-49 Gymea 12
C2: Bosco 8 32-33 Gymea 15
C4: Eagles 5 31-19 Sylvania 6
C6: Menai 12 33-25 BRNC 5
D1: Menai 13 45-23 Menai 11
D3: Bosco 13 29-31 Heathcote 2
D5: Thistles 9 29-33 Greenpoint 4
Under-18s Div 2: Jannali 39-25 Menai 1
Under-18s Div 4: Joeys 2 43-47 St Pats 1
A2: Gymea 2 33-31 Magpies 4
A4: Sharks 5 44-49 Connells Point 1
B1: RSL 1 33-51 Gymea 5
B3: Jannali 3 43-36 Sylvania 2
B5: Bosco 5 41-34 Connells Point 4
C1: Sharks 13 26-30 Menai 9
C3: Jannali 4 30-32 Menai 8
C5: Bosco 11 36-30 Magpies 15
C7: Flames 3 36-29 Eagles 6
D2: Magpies 20 24-40 Magpies 18
D4: Eagles 9 37-43 BRNC 7
D6: Menai 14 49-37 BRNC 9